Prawa autorskie

W życiu różnie bywa i niekiedy, jak twierdzi jeden z bohaterów „Narrenturmu” Sapkowskiego, Szarlej: „wystarczą spuszczone spodnie i chwila nieuwagi, by ktoś nieżyczliwy dobrał ci się do dupy”. W literaturze tkwi wielka mądrość, którą lekceważyć byłoby głupio i nieperspektywicznie, tedy chcielibyśmy się z Szanownymi Czytelniczkami i Czytelnikami podzielić kilkoma uwagami na temat praw autorskich do tekstów, zdjęć oraz innych dóbr intelektualnych, które znajdują się na www.borki.net.

Wykorzystanie elementów ze strony możliwe jest pod jednym prostym warunkiem: należy umieścić pod owym elementem informację na temat jego pochodzenia i autorstwa, czyli podać link do www.borki.net i napisać, że autorem są Iwona i Bartosz Borkowscy (w przypadku zdjęć) albo Iwona Borkowska (w przypadku tekstów).

I to tyle :)
Nie mamy nic przeciwko temu, by nasze zdjęcia czy teksty, albo i insze dobra, które być może stworzymy, pojawiały sie w innych miejscach w sieci albo i poza siecią. Oby jednak wszystko odbywało się lege artis! Tedy namawiamy potencjalnych złoczyńców, by zaniechali i odstąpili – a jak im co potrzebne, to wystarczy spełnić ten jeden malutki warunek :)

Pozdrawiamy!

Iwonka i Bartek